Rodinný dům

Dům je řešen jako jednopodlažní o velikosti 260 m2 s vnitřní dispozici 5+KK, dvojgaráží a zázemím pro technologie domu.

Výstavba rodinného domu na zdánlivě ideálním místě, nebyla ale jednoduchá. Aby se vyrovnala výška terénu v úrovni ulice byl proveden 2,5m vysoký násyp a stavbu i oplocení bylo třeba založit na pilotech.

Dům je navržen jako nízkoenergetický. Vytápění domu zajišťuje tepelné čerpadlo vzduch/voda a v celém objektu je pouze podlahové vytápění. V objektu je provedena centrální výměna vzduch – rekuperace.

Z důvodu velkých násypů byl objekt založen hlubině na železobetonových pilotách o průměru 400mm a základovém železobetonovém roštu, tvořenými pasy 400/600 mm a železobetonovou deskou tl. 170mm.

Svislé obvodové konstrukce  byly provedeny z keramických tvarovek POROTHERM T Profi 36,5. Vnitřní zdivo mezi jednotlivými obytnými místnostmi bylo provedeno jako AKU.

Stropní deska byla provedena jako železobetonová tl. 170 mm, včetně atiky a nadokenních překladů.

Jako výplně otvorů byla osazena hliníková okna se skrytými panty, což jim dodává na lehkosti a eleganci.

Na fasádu byla použita minerální vata tl. 50 mm a kamenný obklad. Vnitřní omítky byly provedeny jako jednovrstvé sádrové – gletované, hrubé podlahy jako anhydritové lité.

Rafinovaná markýza

Terasu ve vnitřním rohu domu zakrývá markýza s železobetonovou rámovou konstrukcí. Aby nebyla v obývacím pokoji tma nebo naopak horko, je plocha markýzy z části prosklená a vybavena venkovní screenovou roletou na dálkové ovládání.

V létě je stínění nezbytné, v zimě jsou sluneční paprsky pronikající do obývacího pokoje naopak příjemné a žádoucí – prosvětlují a pasivně vytápějí dům. Stejná screenová roleta je použita i v boční stěně na ochranu před prudkým jihozápadním sluncem.